Ja si te mposhtim friken e fluturimit!

Written by on 06/11/2018

Lajmi i renies se aeroplanit Air Lion ne Indonezi nuk eshte i lehte per ata qe kane frike nga fluturimi. Kur ndodh nje tragjedi e tille, duket se krijohen ankthet me te medha te nje person qe ka frike nga fluturimet sapo te hyje ne aeroplan. Ekspertet e udhetimeve por edhe psikologe kane pergatitur nje liste me keshilla se sit e mposhtet frika e fluturimit. Se pari pergatiteni veten Para fluturimit provoni disa teknika qetesuese qe mund te pakesojne ankthin tuaj – pergatitja mendore eshte çelesi. Mbani ne mend se frika juaj nuk eshte e vertete. Se dyti mos lexoni lajme. Ne saje te internetit ne jemi te ekspozuar ndaj shume lajmeve te keqija qe mund te ndikojne keq perpara se te ndermarrim nje fluturim. Degjoni muzike ose lexoni ndonje liber. Merrni fryme Nje nga teknikat me themelore te frymemarrjes eshte kontrolli i saj. Nderkohe ka dhe nje sere aplikacionesh per smartphone qe ju ndihmojne si  Breathe2Relax ose Relax Lite: Stress dhe Anixety Relief.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist