Ja pse Barcelona transferoi Boateng !

Written by on 23/01/2019

Ja pse Barcelona transferoi Boateng !

Kevin Prince Boateng u prezantua sot si lojtar i Barcelonës si
një trasferim surprizë.
Ky trasferim u arrit si një marrëveshje mes klubit të Sassuolo
dhe Barcelonës për një huazim gjashtëmujor me vlerë 2
million euro, me opsion blerje në fund të sezonit për 8 milion
të tjera.
Sekratari teknik i Barcelonës , Eric Abidal ka folur rreth këtij
trasferimi.
“Boatengu ka shumë personalitet dhe për këtë kemi pasur
nevojë. Kur e shitem Munirin, menjëherë i telefonuam
Boatengut dhe agjentit të tij. Kërkuam një lojtar pa probleme,
i cili përshtatet mirë. Kemi menduar për shumë lojtarë dhe në
fund menduam se Boatengu ishte më i duhuri për ne”, u
shpreh Abidal.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist