Ja kush jane qytetet europiane me hotelet me te prenotuara kete vit

Written by on 31/08/2018

 

Londra , Parisi dhe Berlini. Keto jane qytetet me prenotimet me te larta hoteliere kete vit ne Europe. Raporti i fundit i Europe Cities Marketing tregon se kryeqyteti londinez numeron 80 milione prenotime , 4.7% me shume sesa viti i kaluar. Parisi edhe pse ne vend te dyte ka nje me diference te theksuar me Londren dhe regjistroi 48 milione prenotime. Nderkohe ne Berlin u shenuan 33 milione te tilla. Ne vend te katert renditet Roma ndjekur nga Madridi qe mbyll peseshen me te preferuar. Ne top 10 jane edhe Barcelona, Praga, Stambolli, Vjena e Amsterdami.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist