Ja kush eshte destinacioni me shtrenjte ne bote per kete vit!

Written by on 04/07/2018

Ja kush eshte destinacioni me shtrenjte ne bote per kete vit!
Destinacioni me i shtrenjte turistik ne bote per kete vit eshte renditur Islanda. Ky destinacion u zbulua fale fuqizimit te monedhes vendase. Sipas Bloomberg, Islanda eshte nje nga vendet me te shtrenjte per pushime. Korona islandeze eshte forcuar me shume se 40 per qind kundrejt euros qe nga viti 2009. Gjate viteve te fundit, Islanda eshte kthyer ne nje destinacion popullor udhetimesh turistike. Sipas kompanise se udhetimit Intrepid, ishulli i vogel kishte me shume se 1.8 milion turiste, dhe vetem 334.250 banore vendas. Destinacionet e tjera me te shtrenjta per pushime renditen vendet skandinave, te cilet jane vendet me te kushtueshme per tu vizituar. Danimarka, Norvegjia dhe Suedia ndodhen ne vendet e para per nga shtrenjtesia ndersa Kroacia, Hungaria dhe Rumania jane vendet me ekonomike per pushime ne Evrope.
 

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist