Ja cilet jane klubet me me shume te ardhura ne Europe

Written by on 24/01/2019

Ja cilet jane klubet me me shume te ardhura ne Europe
Sezoni i keq i Manchester United ka bere qe klubi anglez te lere vendin e pare
ne renditjen e ekipeve me me shume te ardhura ne Europe.Pasi nuk kaluan
fazen e 1/16, “Djajte e Kuq” jane parakaluar ne renditjen e pasanikeve nga Real
Madrid dhe Barcelona, qe mbajne respektivisht vendin e pare dhe te dyte.
Madrilenet kane 751 milione euro te ardhura, ndersa katalanasit 690 milione
euro. Manchester ka arritur te grumbulloje “vetem” 666 milione euro.Peseshen
e pare e plotesojne Bayern Munchen (629 milione euro) dhe Manchester City
(568 milione euro).


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist