Ja cilet jane futbollistet me te shtrenjte te momentit!

Written by on 11/01/2019

Ja cilet jane futbollistet me te shtrenjte te momentit!

Football Benchmark perditesoi me 1 janar 2019 vleresimet e tregut per 4700 futbolliste qe luajne ne kampionatet me te mira te futbollit ne Europe dhe ne Ameriken e Jugut.Ne vend te pare te klasifikimit eshte futbollisti brazilian Neymar, sulmues te Paris Saint-Germain. Sulmuesi ka nje vlere tregu 229 milione euro, ne renie me 4,49 milione krahasuar me shtatorin e vitit 2018.Ne vend te dyte, nje tjeter sulmues i klubit parisien, francezi Kylian Mbappè (215 milione euro).Lionel Messi eshte ne vend te trete ne podium, 203 milione euro. Per habi, Cristiano Ronaldo nuk ben pjese nder dhjete vendet e para ne klasifikim. Sipas raportit CR7 vlen 107 milione euro.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist