Ja cilat janë shtetet ku konsumohen më tepër lëndë narkotike!

Written by on 09/05/2019

 

 

Qendra e Monitorimit për Drogë dhe Varësi, ka publikuar listën e vendeve ku konsumohen më shumë lëndë narkotike. Në dhjetë qytetet që përdorin më shumë kokainë, Barcelona renditet e para ,ndërsa 5 nga vendet i mban Zvicra. Numri i lartë i përdoruesve zvicerianë, mendohet të lidhet me të ardhurat e larta të individëve , ndërsa Londra e cila në vitin 2016 ishte në vendin e parë , këtë vit nuk është përfshirë fare në listë. Vendin e fundit të listës e mban Dortmundi në Gjermani .


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist