Ja cilat jane destinacionet me te fotografuara nga turistet kete vit!

Written by on 18/01/2019

Sipas nje studimi te fundit te kryer gajte ketij viti u zbulua se kryeqyteti aziatik Kolombo i Sri Lankas eshte destinacioni ky turistet kane bere me shume foto, i ndjekur me pas nga Yokohama ne Japoni dhe Parku Kombetar Mgahinga ne Ugande. Perveç zbulimit te destinacionit me numrin me te madh te fotove te bera nga turistet, ky studim zbuloi gjithashtu se turistet britanike jane nder te paret qe duan te zbulojne destiancione te reja (kryesisht te grupmoshes 18-25 vjeç), te cilat menjehere sapo I zbulojne i hedhin ne rrjetet sociale. Ne vendin e katert renditet qyteti i vogel gjerman i njohur per qendrat e tij spa, Baden Baden, qe ndodhet shume prane kufirit francez. Lista e vendeve me te fotografuara nga turistet kete vit vijon me San Juan ne Porto Rico, Ujvarat Victoria, Kartapur ne Pakistan, Wadi Rum ne Jordani, Alaska dhe ishulli Harris ne Skoci.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist