Ja cila është shuma marramendëse që do të shpenzojë bashkia për shfaqjen e fishekzjarreve!

Written by on 30/12/2019

Një peticion për anullimin e fishekzjarreve në Sidnej për Vitin e Ri dhe përdorimi i fondeve për të luftuar zjarret që kanë përfshirë qytetin, ka mbledhur 260 mijë firma, por spektakli do të mbahet. Bashkia e qytetit do të shpenzojë 6.5 milion dollarë australianë për edicionin e vitit 2020 të ngjarjes së njohur të fishekzjarreve. Shuma sipas peticionit do të ishte mirë të shpenzohej për zjarrfikësit dhe fermerët që vuajnë nga thatësira e jashtëzakonshme. Viti 2019 ka qenë katastrofik për Australinë nga përmbytjet dhe zjarret.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist