Ja cfare do te thote te qendrosh ne suiten me te shtrenjte ne New York

Written by on 01/10/2018

 

Me nje çmim prej 75 mije dollaresh nata, Mark Hotel ne New York ofron tashme suiten me te shtrenjte ne Shtetet e Bashkuara. Vete godina e ngritur ne vitin 1927, u rinovua teresisht nga viti 2006 deri ne vitin 2009. Suita ndodhet ne katin e 16-te dhe 17-te, me nje hapesire prej rreth 930 metrash katrore dhe ofron pese dhoma gjumi, kater oxhaqe, gjashte tualetet, si dhe dy bare. Dhoma e ndenjes eshte 8 metra e larte dhe eshte mjaftueshem e madhe per t’u kthyer ne nje dhome ballosh. Ndersa tarraca 230 metra katrore ka nje pamje nga Central Park. Kjo eshte hera e pare qe suita ofrohet nga hoteli, per shkak se me pare ajo ishte marre me qira si apartament nga nje familje e pasur. Bashke me çmimin, dhoma ofron sherbim ne dhome ne çdo kohe nga nje prej shefat me te mire te kuzhines, Jean-Gorges; lustrim kepucesh; biçikleta falas; taksi biçiklete; si dhe nje jaht 21 metra te gjate.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist