Italia ultimatum mësuesve: Vaksinohuni ose do të ktheheni në shtëpi!

Written by on 07/08/2021

Të gjithë mësuesit në Itali do duhet të vërtetojnë që janë vaksinuar para se të hyjnë në klasa. Ky është vendimi i fundit që ka marrë qeveria italiane, mes shqetësimit në rritje për përhapjen e variantit Delta të virusit. Kryeministri italian Mario Draghi zgjeroi kërkesën për të përfshirë të gjithë mësuesit, studentët e universitetit dhe transportin në distanca të gjata nga 1 shtatori.

Sipas të dhënave, rezulton se rreth 65 përqind e popullsisë së Italisë ka bërë të paktën një dozë të vaksinës./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist