Italia bëhet vendi I parë në Europë, që ka bërë të detyrueshme për punëtorët ‘’lejen e gjelbër’’.

Written by on 17/09/2021

Italia është bërë vendi i parë në Evropë që e ka bërë të detyrueshme për të gjithë punëtorët lejen shëndetësore anti-COVID, e njohur si “leja e gjelbër”.

Kjo lëvizje synon të përmirësojë procesin e vaksinimit dhe uljen e kuotës së infektimit përpara një rreziku potencial për rritje të rasteve gjatë stinës së dimrit.

Për kryeministrin e Italisë, Mario Draghi, “leja e gjelbër” është e domosdoshme për të vijuar hapjen e vendit, pas bllokadave dhe kufizimeve të shumta kundër pandemisë.

Radio Travel.al


Current track

Title

Artist

Background