Itali, moti i keq sjelle dhjetra viktima dhe mbylljen e shkollave!

Written by on 30/10/2018

Italia perballet me pasojat e motit te keq qe ka lene dhjetra viktima ne vend nderkohe qe situata vijon te jete kritike. Moti ekstrem ka shkaktuar probleme thuajse ne te gjithe Italine, me shira te rrembyer, permbytje, erera qe mberrinin shpejtesine 100 km/h. Qe prej dites se djeshme shkollat mbeten te mbyllura. Edhe pse kulmin e saj stuhia e kishte dje pasdite alarmi i kuq do te vazhdoje te mbetet ne fuqi edhe sot per rajonet me te goditura: Veneto, Friuli, Venecia, Xhulia, Trentino Alto Adixhe, Lombardi dhe Liguria. Edhe Venecia u perball me nje batice frikesuese qe permbyti gati 70% te qendres historike te saj. Problemet e motit ne Itali jane bere shkas per vonesa te medha te levizjes se trageteve nga Bari drejt Durresit. Nderkohe, Kapiteneria e Pergjithshme i ka derguar nje urdher autoriteteve te 4 porteve ne vend, pasi do te kete nje perkeqesim te situates ne det pergjate 48 oreve te ardhshme.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist