Ishujt greke te hapur per vizita turistike nga turqit!

Written by on 13/04/2018

Ishujt greke te hapur per vizita turistike nga turqit!

Greqia do te siguroje viza afatshkurtra per shtetasit turq qe deshirojne te vizitojne perseri ishujt greke kete vit. Ministria e Jashtme ne Greqi deklaroi se Komisioni Europian ra dakord te zgjeronte sistemin ne 2018, keshtu qe turistet turq dhe shtetasit e vendeve te treta qe banojne ne Turqi mund te vizitojne ishujt greke ne Egje vetem nese behet fjale per nje qendrim maksimal njejavor. Nje rekord prej 900 mije  vizitoresh turq u regjistruan ne Greqi vitin e kaluar. Por edhe numri i turisteve greke qe vizitojne Turqine eshte rritur gjithashtu ne ne vende si Stambolli, Kusadasi, Bodrumi dhe Cesme, te cilat jane cilesuar si destinacione te preferuara.

Tagged as

Current track

Title

Artist

Background