Interneti do te bllokohet ne mbare boten ne kete date!

Written by on 10/09/2018

 

Interneti do te bllokohet per miliona perdorues ne mbare boten me 11 tetor. Ate dite do ndryshohet “zona e sigurise” si proces per te rritur mbrojtjen e perdorimit te internetit. Procesi quhet “KSK Rollover” dhe shume persona do te kene probleme dhe do marrin mesazhe te tipit “serveri eshte i bllokuar”.Thuhet se ky proces mund te zgjase edhe 48 ore pas 11 tetorit. Vetem 1 perqind e perdoruesve do te preken nga keto probleme. Keshtu, bazuar ne popullsine e perdoruesve prej 3.58 miliard personash, vetem 36 milione nuk do kene internet.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist