Infrastruktura rrugore, nderhyrje ne gjithe zonat turistike!

Written by on 11/06/2018

Autoritetit Rrugor Shqiptar theksoi se fundmi se ka nje strategji te investimeve ne infrastrukture qe parashikon kete vere nderhyrje ne akset rrugore turistike ne te gjithe vendin. Investimet jane perqendruar ne Ultesiren Perendimore te Shqiperise duke filluar nga zona e Velipojes deri ne Sarande. Keto investime synojne kryesisht te sigurojne transportin e shpejte te sigurt dhe te shkurter ne kohe. Me perfundimin e punimeve ne aksin Milot -Balldren do te lehtesohet trafiku qe ekziston ne Lezhe dhe drejtimi ne plazhin e Velipojes e Shengjinit. Ndersa rruga Kardhiq-Delvine e ben Saranden nje ore me afer Tiranes.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist