Industria e turizmit në Sardenja po mendon rihapjen

Written by on 02/10/2021

Në ishullin italian të Sardenjës, sipërmarrësit po kërkojnë mënyra për të punuar rreth zbrazëtisë që ka sjellë COVID-19. Hotelet, restorantet dhe të gjitha kompanitë e turizmit janë goditur rëndë nga pandemia. Ministri i Turizmit në Sardenja u bën thirrje turistëve të vijnë e ta vizitojnë ishullin pasi ky vend ka shumë për t’ju ofruar.

Megjithatë pavarësisht strategjive të ndërmarra, ishulli i Sardenjës nuk është i kënaqur me shifrat e turistëve dhe ende e sheh të largët ditën e ringritjes ekonomike prej kësaj industrie./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist