Indi/ Turizmi në Taj Mahal mbyllet nga pandemia COVID

Written by on 08/06/2021

Atraksioni kryesor turistik i Indisë, kompleksi “Taj Mahal” ka qenë pothuajse i shkretë gjatë pandemisë së koronavirusit. Operatorët turistikë thonë se ata ende nuk po shohin ndonjë dritë në fund të tunelit. Ndonëse infektimet vazhdojnë të bien dhe India po lehtëson masat e bllokimit, turistët ende nuk janë kthyer në monumentin e famshëm.

 

Taj Mahal zakonisht tërheq nga 7 deri në 8 milion vizitorë çdo vit./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background