Inagurohet sot fluturimi me i gjate ne bote, Singapor – New York

Written by on 11/10/2018

 

Inagurohet sot fluturimi me i gjate ne bote, nje maratone prej gati 19 oresh midis Singaporit dhe Nju Jorkut qe do te kryhet nga Singapore Airlienes. Dy pilote dhe dy ndihmes pilote do te jene ne gadishmeri per drejtimin e Airbus A350  i cili do te pershkojne 16 700 kilometra qe ndajne qytet-shtetin e Singaporit nga Nju Jorku.Fluturimi eshte programuar per te transportuar 161 persona, perfshire 67 ne klasin business, 94 ne premium economy, por asnje ne klasin ekonomik.Sfida per pasagjeret do te jete si te mbushin kohen.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist