Inagurohet së shpejti Teatri i Operas dhe Baletit/Zbulohen dy të ftuarit special me përmasa botërore

Written by on 08/09/2021

Më 15 shtator do të inagurohet hapja e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit. Ministrja e Kulturës Elva Margariti zbulon se  në Ditën e Inaugurimit do të jenë të pranishëm sopranoja e famshme me origjinë shqiptare Ermonela Jaho dhe ai spanjoll Placido Domingo.

Për aktivitetet e datës 14-15 do të shiten bileta teksa salla do të mbushet me 60% të kapacitetit të saj./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background