Inagurohet resorti i pare Atlantis ne Kine ne ishullin e Hainan!

Written by on 02/05/2018

 

Ishulli turistik i Hainan pritet te jete nje prej atraksioneve me te vizituara te ketij viti ne Kine. Kjo jo vetem per faktin qe autoritetet e turizmit hoqen nevojen e vizave per  turistet nga disa vende te botes, perfshire Shqiperine, per kete sezon veror por edhe sepse marka pretigjoze te hoteleve e kane zgjedhur ishullin per te hapur strukturat e tyre luksoze. E pikerisht ditet e fundit eshte inaguruar ne zonen Sayna eshte hapur i pari resort Atlantis ne Kine. Fryt i nje investimi prej 2 miliard dollaresh, kompleksi shtrihet ne nje siperfaqe prej 500 mije metrash katrore dhe ofron 1314 dhoma, 154 suita, 5 prej te cilave nen uje , parqe ujore dhe resorante e bare klasi.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist