Inagurohet arena që do ndryshojë historinë e futbollit në Europë!

Written by on 25/11/2019

Hungaria ka inaguruar arenën më të re kombëtare të futbollit miliona dollarëshe, duke duke ngritur pyetjen nëse këto investime marramendëse do të arrijnë të kthejnë mbrapsht fitimet e tyre. Arena me 65 mijë vende, është hapur zyrtarisht javën e kaluar dhe është ndërtuar për të qenë gati për kampionatin Europian në mbarë kontinentin e vitit të ardhshëm, turne që Hungaria mund ta humbasë.Qeveria hungareze ka shpenzuar më shumë se 2 miliard dollarë për futbollin nga viti 2010 deri në vitin 2018. Kryeministri hungarez Viktor Orban e konsideron sportin një pikë kthimi si dhe një mjet të shkëlqyer për të pastruar imazhin e vendit jashtë kufijve.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist