Inagurohen punimet për rrugën tek “Syri i Kaltër”. Pas 2 muajsh është gati!

Written by on 31/05/2021

“Ka qenë në plan për të ndërhyrë më herët, por tërmeti dhe pandemia i kanë shtyrë gjërat”, kështu u shpreh ministri Blendi Klosi teksa inaguroi fillimin e punimeve për rrugën e Syrit të Kaltër. Punimet do të zgjasin 2 muaj. Reabilitimi i kësaj rruge, përveç korsisë së makinave, përfshin korsi biçikletash, këmbësorësh dhe  shtigje turistike.

Gjithashtu po studiohet edhe ndërtimi i një parkimi jashtë saj. Syri i Kaltër rezulton të jetë një nga atraksionet më të vizituara nga turistët vendas dhe të huaj gjatë muajve të verës./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist