Ikona e muzikës greke, Glykeria ndez Amfiteatrin e Tiranës.

Written by on 17/09/2021

Ikona e muzikës greke, Glykeria solli një atmosferë fantastike në parkun e Liqenit. Me një bandë prej 14 muzikantësh, enkas për në Tiranë, Glykeria ndezi atmosferën me një program plot surpriza, ku si asnjëherë më parë në një koncert me muzikë greke u këndua edhe shqip dhe u luajtën disa melodi të miksuara shqiptare dhe greke.

Glykeria njihet edhe si këngëtarja më internacionale pasi gjysmën e kalendarit vjetor gjendet në ture të ndryshme nëpër botë, nga Australia në Kanada e ShBA, Angli dhe në të gjithë Europën.

Radio Travel.al

 

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist