I nxehti afrikan mbërrin në Indi!

Written by on 04/06/2019

 

 

Temperaturat kanë kaluar 50 gradë celcius në Indinë Veriore. Vala e të nxehtit ka parajmëruar mungesën e ujit të pijshëm dhe rrezikun nga infarktet. Zyrtarët kanë  njoftuar se i nxehti afrikan do të vazhdojë të paktën edhe një javë në Indi. Ndërkohë që janë shënuar disa viktima si pasojë e infarkteve , banorët janë këshilluar të mos dalin jashtë gjatë orëve të nxehta të ditës.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist