Hyperloop nis udhetimet e para kete dhjetor!

Written by on 22/10/2018

Ka filluar numerimi mbrapsht per inaugurimin e trenit super te shpejt Hyperloop. Elon Musk ka premtuar se nisja e pare do te kryhet me 10 dhjetor, i cili do te lejoje kalimin e Los Anxhelos ne vetem 6 minuta nga 45 qe eshte aktualisht. Ne nje status ne twitter Musk shkruan se “tuneli I pare pothuajse i perfunduar”, dhe menjehere pas kesaj shkruan “Hapet me 10 dhjetor. Shefi i Tesla ka dhene edhe pak detaje te tjera, duke iu pergjigjur ndjekesve. Ai siguron se shpejtesia do te shkoje 250 kilometra ne ore. Por ende nuk dihet nese nga data 11 dhjetor Hyperloop do te jete plotesisht funksional apo nese do ti duhet edhe disa muaj para se te hyje vertet ne sherbim dhe te konkurroje me sherbimet e tjera te transportit ne qytet. Asnje shenje nuk eshte dhene as mbi çmimin e biletes.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist