Hoteli i pare luksoz ne hapsire ne vitin 2021!

Written by on 09/04/2018

Hoteli i pare luksoz ne hapsire ne vitin 2021!

Nje kompani e bazuar ne Teksas, SHBA, zbuloi planet e saj per te hapur hotelin e pare luksoz ne haperise ne fund te vitit 2021. Stacioni aurora, me permase 11mX4m, projektohet te akomodoje 4 udhetare dhe 2 anetare te ekuipazhit, per nje qendrim 12 ditor 321 kilometra mbi siperfaqen e tokes. Mysafiret do te paguajne secili nga 9.5 milione dollare, ose rreth 791 mije dollare nata. Rezervimet per kete “hotel”, i cili premton te jete po aq i rehatshem sa nje xhet privat, kane nisur dhe mund te behen online permes nje pagese prej 80 mije dollaresh. Klientet do te shijojne te qendruarit ne zero gravitet, pamjen e aurorave veriore dhe jugore nga dritaret e shumta, do te shohin vendlindjet e tyre nga lart dhe do te marrin pjese ne eksperimente kerkimore si rritja e ushqimit ne orbite. Gjithe kjo eksperience do te mund te ndahet me pjesen tjeter te botes dhe familjet e klienteve, fale internetit wireless me shpejtesi te larte.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist