Hotelet ruse “cmenden” para boterorit, gjobiten per cmimet e larta!

Written by on 09/04/2018

Hotelet ruse “cmenden” para boterorit, gjobiten per cmimet e larta !

Agjencia ruse per mbrojtjen e konsumatoreve ka njoftuar se ka gjobitur 539 hotele per rritje te çmimeve ne qytetet ruse qe do te jene pritese te ndeshjeve ne Kampionatin e fubollit per Kupen e Botes. Permes nje deklarate te fundit, agjencia  ka thene se gjobat jane vene pas inspektimit te rreth 11,400 hoteleve ne qytetet si Moska, Shen Petersburg, Soçi, Kazan Kaliningrag dhe shume qytete tjera. Ne total hotelet duhet te pagujne rreth 76,000 dollare. Ndeshjet e futbollit per Kupen e Botes do te mbahen nga 14 qershori deri me 15 korrik ne 11 qytete ruse. Ndeshja e pare do te zhvillohet mes Rusise dhe Arabise Saudite me 14 qershor dhe do te mbahet ne Stadiumin Luzhniki ne Moske.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist