Holandezët duan të shkojnë në Greqi këtë verë

Written by on 16/06/2021

Statistikat dhe sondazhet e kryera tregojnë se holandezët preferojnë së tepërmi Greqinë për të kaluar pushimet e tyre. Në vitin 2019 para pandemisë, turistët holandezë ishin dyndur drejt Kretës, Kos-it, Zakynthos dhe Rhodes.

Pyetur se çfarë u pëlqen rreth Greqisë, shumica votuan për mikpritjen, më pas për plazhet dhe klimën dhe në fund për gastronominë greke./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background