Higuain mer avionin për në Londër.

Written by on 21/01/2019

Higuain mer avionin për në Londër.
Gonzalo Higuain nuk është më pjesë e skuadrës së Milanit. Sulmuesi nuk u ftua për të udhëtuar me skuadrën për përballjen e ditës së nësermë përball Genoas.
Trajneri Gennaro Gatusso u justifikua me faktin se Higuan nuk është gati mentalisht për këtë sfidë.
Por sic mësohet nga mediat, Pipita është përshëndetur me shokët e ekipit dhe stafin e Milanit duke pastruar gjithashtu dhomën e tij pas stervitjes në Milanello.
Juventunsi e ka ende në kontratë sulmuesin pasi e kishte huazuar për 18 milion euro te Milani me opsion blerjen në fund të sezonit për 36 milion euro.
Gonzalo pritet të niset për në Londër sonte ose neser paradite, ku në Londër e pret gjithashtu vëllai i tij Nicolas i cili ka pasur një takim me drejtuesit e Chelsea


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist