Hasim Memishi (Sopi), aktori i njohur nga Tetova

Written by on 19/02/2021

I ftuar sot në mëngjes në emisionin “Boeing 104.6” ishte dhe Hasim Memishi që i gjithë komuniteti i Tetovës e njeh me emrin Sopi. Ai është një aktor profesionist që ka provuar disa zhanre të aktrimit, televizionin, radion dhe padiskutim stand-up komedi. Sopi ka luajtur dhe në disa filma artistik , ku është dalluar për plastikën e mimikës, improvizimet dhe sigurisht për futjen shpejt në rol.

Përveç filmave ai ka luajtur dhe në seriale televizive ku ka patur role të rëndësishme që publiku i mban mend dhe sot e kësaj dite. E quan veten një artist i formuar në të gjitha zhanret e imazhit publik, gjë që e ka ndihmuar shumë eksperienca në media, përveç aktrimit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist