Harrojini takat dhe fundet! Pas ankesave ndryshon veshja e stjuardesave

Written by on 13/10/2021

Linja ajrore ukrainase “Sky Up Airlines” ka vendosur që të ndryshojë uniformën tradicionale të stjuardesave.  Uniforma e re përbëhet nga atlete të bardha, kostum portokalli dhe një shall të mëndafshtë.

Linja ajrore ka hequr dorë kështu nga veshja tradicionale me taka, funde apo këmisha dhe shkak për këtë u bë anksesa e stjuardesave se veshja e tyre nuk ishte komode dhe për një siguri të lartë ndaj udhëtarëve, uniforma duhet të jetë sa më e rehatshme./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist