Harrojeni rrugën e vjetër! Kush viziton Thethin tani do të shkelë mbi asfalt

Written by on 19/07/2021

Rruga Qaf Thorë – Theth, e rëndësishme për turistët që vizitojnë Thethin, tanimë është drejt përfundimit. Investimi rrit aksesin dhe sigurinë për çdo vizitor, që për pushimet e tyre zgjedhin Alpet Shqiptare. “Një rrugë e tillë i ka munguar shqiptarëve për 30 vite”, shprehet përmes një postimi kryeministri Rama.

Megjithatë nuk kanë munguar kritikat nga qytetarët me në fokus standardet e gjerësisë së rrugës. Shumë prej e tyre e kanë konsideruar si të ngushtë dhe të rrezikshme./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background