Hapet per turistet rezidenca e Mbretereshes se Versajes, Maria Antonietta!

Written by on 15/05/2018

Pas disa kohesh ne te cilat iu nenshtua nje restaurimi te gjate me ne fund eshte hapur per publikun ne France , rezidenca e mbretereshes se Versajes. Rezidenca ku mbreteresha Maria Antonietta qendronte e relaksohej me miqte dhe te afermit e saj tashme do te jete e vizitueshme. Turistet do te kene mundesine te shohin nga afer jo vetem shtepine e mbretereshes por edhe mullirin, fermen dhe liqenin artificial ndertuar posacerisht per mbretereshen e Versajes. Kjo eshte hera e pare qe i gjithe kompleksi hapet per vizitoret.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist