Hakerat vjedhin para nëpërmjet telefonatave

Written by on 09/07/2019

Kompania e sigurisë”Symantec” ka thënë se çdo ditë e më tepër hakerat po montojnë audio me zë fals për të vjedhur miliona paund. Sipas saj, ka patur disa raste kur drejtues të ndryshëm të kompanive të rëndësishme kanë rënë në grackën e këtyre mashtrimeve të sofistikuara. Nëpërmjet inteligjencës artificiale duke përdorur zërin e personave të njohur, peshkimi për ta është më i lehtë. Sipas shkenctarëve të inteligjencës artificiale, kjo është  një metodë që kërkon shumë punë dhe para.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist