Guinness, nje teke konjak shitet per 10 mije £!

Written by on 27/03/2018

Guinness, nje teke konjak shitet per 10 mije £
Nje teke konjaku eshte shitur ne nje bar te Londres per £ 10,014, duke vendosur nje rekord te ri boteror. Gota me 40ml nga “Romes de Bellegarde” u shit ne Londer pasi u zbulua ne bodrumet e konjakut te Jean Fillioux. Besohet te jete nje nder shishet e para te krijuara nga Jean Fillioux me 1894. Veprimtaria u ndoq nga admiruesit e konjakut dhe ekspertet e industrise, te cilet deshmuan ne gllenjken e pare. Nje gjyqtar zyrtar nga Rekordet Boterore te Guinness ishte gjithashtu i pranishem. Ranjeeta Dutt McGroarty ishte i pari qe bleu kete pije duke thyer rekordin boteror per çmimin e paguar per nje teke alkol.
Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist