Greva ne aeroportet italiane, te premten probleme ne fluturimet me Shqiperine!

Written by on 10/01/2019

Greva ne aeroportet italiane, te premten probleme ne fluturimet me
Shqiperine!

Autoriteti i Aviacionit Civil i ben thirrje pasagjereve qe do te udhetojne
diten e neserme 11 Janar 2019 nga Italia drejt Shqiperise dhe anasjelltas, se
diten e premte unionet e kontrolloreve te trafikut ajror ne Itali, do te mbajne
nje greve 4 oreshe, nga ora 13.00 deri ne 17.00.Sipas njoftimit per shtyp te
Autoritetit te Aviacionit Civil si pasoje e kesaj greve pritet te kete vonesa
dhe anulime fluturimesh ne disa aeroporte te Italise.Autoriteti i Aviacionit
Civil i ben apel pasagjereve qe kane rezervuar per te udhetuar diten e
neserme, qe te kontaktojne me agjencite ku kane marre bileten dhe
kompanine ajrore, per t’u njohur me statusin e fluturimit ne menyre qe te
evitojne pritjet e gjata.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist