Greqia, vendi i parë në BE që lëshon certifikata të vaksinimit!

Written by on 24/02/2021

Me qëllimin për të lehtësuar udhëtimet, Greqia është bërë një nga vendet e para në Bashkimin Europian që po lëshon certifikata dixhitale të vaksinimit COVID-19.  Kryeministri Mitsotakis e ka paraqitur propozimin në një nivel Evropian dhe thekson se certifikata duhet përdorur si një mjet për të lehtësuar, jo si një mjet për të diskriminuar.

Greece sees 153 new COVID-19 cases amid infection hike

 

Certifikata do të jetë në dispozicion vetëm për ata që kanë marrë të dyja dozat e vaksinës dhe deri më tani, kjo vlen për 2.2% të popullsisë greke./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist