Greqia pret 12 miliardë euro të ardhura nga turizmi i këtij viti!

Written by on 24/09/2021

Ministri grek i Turizmit, Vasilis Kikilia, njoftoi se 2 milion euro janë ndarë për turizmin në Evia, ishulli i dytë më i madh në vend, pasi turizmi gjatë gjithë sezonit veror ka qenë i suksesshëm dhe industria pritet të arrijë në 12 € miliardë të ardhura për këtë vit. Ai gjithashtu vuri në dukje se ka pasur një kosto mesatare prej 20 përqind rritje të kostove për vizitor në vend.

Për më tepër, ministri zbuloi se qëllimi kryesor për qeverinë është të sigurojë punë cilësore, të cilat mund të ndodhin duke ruajtur nivele të larta të mikpritjes për turistët gjatë gjithë tetorit dhe ndoshta nga fillimi i nëntorit./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background