Greqia nxjerr rregullat e reja/ Çfarë ju duhet për të kaluar pushimet në shtetin Helen

Written by on 10/03/2021

Greqia do të implementojë një politikë të re për vizitorët në mënyrë që industria e turizmit të mund të funksionojë, por pa rrezikuar një valë tjetër të virusit. Ministri i Turizmit grek, Haris Theoharis  ka bërë të ditur se prej mesit të muajit maj, për të kaluar pushimet në Greqi do të nevojitet një certifikatë vaksinimi ose një test negativ i COVID-19 i kryer jo më pak se një ditë përpara momentit të kalimit të pikës doganore.

Greece Backpacking and Budget Travel Guide (Updated 2021)

Rregulli do të vlejë për të gjitha pikat e hyrjes në Greqi dhe jo vetëm për ata që mbërrijnë me avion./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background