Greqia i hedh sytë nga Rumania, marrëveshje dypalëshe për turistët

Written by on 20/03/2021

Ministri grek i Turizmit Harry Theoharis, ka deklaruar se Greqia dhe Rumania duan të bien dakord për një marrëveshje dypalëshe të udhëtimit duke përdorur çertifikatat e tyre të vaksinimit. Çdo vit Rumania dërgon më shumë se 1 milion turistë drejt plazheve greke.

Tourism minister says all foreign visitors welcome | eKathimerini.com

“Greqia ka deklaruar fillimin e sezonit turistik që nga 14 maji por unë mund t’ju them se për turistët e BE dhe padyshim për ata rumunë, diku rreth mesit të prillit ne do të jemi të hapur”, u shpreh Theoharis./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist