Greqia i hap rrugën dozës së tretë të vaksinës antiCovid

Written by on 11/10/2021

Greqia i ka hapur rrugën dozës së tretë të vaksinës Covid-19 për qytetarët mbi 50 vjeç dhe për qytetarët me sëmundje kronike, që paraqesin rrezik.Aktualisht janë duke u vaksinuar me dozën e tretë të vaksinës punonjësit e shëndetësisë që punojnë në spitale dhe shtëpitë e të moshuarve.

Doza e tretë e vaksinës Pfizer jepet katër javë pas dozës së dytë, gjithsesi deri më tani doza përforcuese nuk është e detyrueshme./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background