Greqia, ende nje destinacion luksi!

Written by on 19/04/2018

Greqia, ende nje destinacion luksi!

Greqia konsiderohet ende si destinacion luksoz nga turistet evropiane edhe pse eshte nder me te preferuarit ne Mesdhe. Kete konkluzion ka nxjerre se fundmi nje studim i shoqates se bizneseve greke. Pavaresisht numrit te vogel, turistet e luksit ne Greqi  mbuluan 13.7 per qind te shpenzimeve totale te pushimeve ne kete vend qe perkthehet ne rreth 1.8 miliarde euro. Kjo perfaqeson vetem 9 per qind te shpenzimeve totale te udhetareve luksoz ne Mesdhe, me pjesen me te madhe te Spanjes dhe Italise. Numri i turisteve nga e gjithe bota qe zgjedhin pushimet luksoze ne Mesdhe ne vitin 2017 arriti 4.4 milion, duke perbere 23.8 milione qendrime gjate nates dhe shpenzimet e gati 20 miliarde euro.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist