Greqia, destinacion terheqes edhe jashte sezonit turistik!

Written by on 03/12/2018

Te vendosur per te demonstruar se Greqia eshte nje destinacion i hapur per bizneset edhen pertej sezonit veror, qeveria greke e ka vene fokusin tek promovimi i destinacioneve dimerore. Ministrja greke e Turizmit, ka shpjeguar se si Greqia po harton nje propozim te pershtatshem edhe per pushime ‘jashte sezonit.’ Sipas ministres Greqia eshte shume e respektuar per kulturen dhe historine e saj, si vendlindja e demokracise, Lojerave Olimpike, arteve dhe shkencave si dhe e filozofeve te medhenj qe kane formuar mendimin perendimor. Per kete arsye fokusin e promovimit kete periudhe e kane marre 18 vendet e Trashegimise Boterore te UNESCO-s, monumentet arkeologjike dhe qindra muze ne te gjithe vendin. Athina, Selaniku, Thraka, Epi, Thesali, Greqia Qendrore, Peloponezi dhe Greqia Perendimore jane destinacionet me te preferuara te momentit. 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist