Greqi, mbërrijnë ngarkesat e para me vaksinën anti-Covid

Written by on 26/12/2020

Në Athinë kanë mbërritur vaksinat e para kundër koronavirusit. Konkretisht bëhet fjalë për një ngarkesë me gati 9.750 doza të vaksinës Pfizer. Vaksinimet do të fillojnë të dielën, njëkohësisht, në pesë spitale në Atikë.  Mësohet se ndër personat e parë që do vaksinohen do të jenë të moshuarit, infermierët, presidentja dhe kryeministri i vendit Mitsotakis.


Current track

Title

Artist