Greqi-Francë, marrëveshje 3 miliardë euroshe për anije luftarake

Written by on 29/09/2021

Franca dhe Greqia kanë nënshkruar një  marrëveshje për blerjen e anijeve luftarake, me vlerë rreth 3 miliardë euro.

Në një konferencë të përbashkët me kryeministrin grek, Kyriakos Mitsotakis, presidenti francez, Emmanuel Macron, tha se Evropa nuk duhet të jetë naive, kur bëhet fjalë për mbrojtjen e interesave të veta dhe duhet ta ndërtojë kapacitetin e vet ushtarak./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background