Gjykata e Larte: Pro ndalimit te udhetareve nga vendet me shumice muslimane ne territorin amerikan

Written by on 28/06/2018

Gjykata e Larte: Pro ndalimit te udhetareve nga vendet me shumice muslimane ne territorin amerikan

 

Gjykata e Larte Amerikane ka legjitimuar urdherin shume te diskutuar te presidentit amerikan Donal Trump per ndalimin e udhetimit te shtetasve nga 7 vende me shumice muslimane drejt SHBA. Sipas gjykatesit John Roberts ndalimi eshte kerkuar per arsye sigurie dhe nuk eshte permendur aspak ceshtja fetare. Tashme shtetasit nga Chadi, Iraku, Irani, Liba, Somalia, Siria dhe Yemeni nuk mund te pajisen me vize dhe nuk mund te hyjne ne territorin amerikan. Aktore te industrise se turizmit e kane quajtur te padrejte kete vendim dhe me pasoja ne sektorin amerikan te turizmit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist