“Gjirokastra nuk rresht”! Qyteti historik plot me turistë edhe në vjeshtë

Written by on 04/10/2021

Turistë të shumtë i janë bashkuar Gjirokastrës këtë fundjavë në kuadër të festës për Trashëgiminë Kulturore.

Në qytetin, pjesë e trashëgimisë botërore të UNESCO-s, nuk munguan kulinaria, artizanati dhe muzika. “Gjirokastra nuk rresht! Gjirokastra krijon, feston dhe shkëlqen edhe në vjeshtë”, shprehet kryetari i bashkisë Gjirokastër Flamur Golemi./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist