Gjirokastra ne nje dite vizitohet nga 2000 turiste

Written by on 17/08/2018

 

Turistet e huaj dhe vendas kane mbushur plot qytetin e Gjirokastres dhe kalane e saj si nje nder monumentet dhe destinacionet kryesore per te vizituar keto dite te nxehta gushti. Vetem diten e djeshme Gjirokastra ka mirepritur gati 2000 vizitore .Turistet jane te kombesive nga me te ndryshmet. Perveç vizitoreve vendas, turistet e huaj jane polake, franceze, australiane, spanjolle, nga Arabia Saudite, braziliane, amerikane, kanadeze, finlandeze dhe italiane. Sezoni turistik i ketij viti ka qene i suksesshem ne Gjirokaster. Per periudhen janar-korrik, numri i vizitoreve llogaritet 50,481.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist