Gjermania i vjen në ndihmë Greqisë, në luftën me flakët/ Qindra zjarrëfikës mbërrijnë sot në vend!

Written by on 12/08/2021

Vendet mesdhetare gjenden ende mes flakëve, por situata vijon të mbetet e rëndë aktualisht në Greqi. Mirëpo, Gjermania është treguar e gatshme për të ndihmuar me qindra zjarrëfikës që mbërrijnë ditën e sotme në Greqi. Ekipi gjerman është i përgatitur me çadra dhe ushqime, e mund të ngrejë kampin e vet menjëherë aty ku mundet.

Ende nuk dihet, nëse Greqia do të pranojë ofertën e ndihmës me helikoperë zjarrfikës nga Gjermania edhe pse ndërkohë në terren veprojnë helikopterë nga vende të tjera.

Radio Travel.al


Current track

Title

Artist

Background